Tüm kara yollarında güvenli taşımacılık…

Merkont Taşımacılık, özmal ve kiralık araçlarla Türkiye`nin her noktasına ve özellikle Avrupa, Irak, Ürdün ve Bağımsız Devletler Topluluğu’na kapıdan kapıya ve parsiyel kara yolu taşıma hizmeti sunmaktadır. Deneyimli kadrosuyla, limandan veya gümrüklü antrepodan aktarımlar ile nihai varış yerine kadar sorunsuz hizmet vermektedir. Kaliteli hizmet anlayışı doğrultusunda hareket eden Merkont, Uluslararası nakliye sektörünün tecrübesini ilk günkü heyecan ve amatör ruh ile birleştirmiştir. Hızlı, güvenli ve hesaplı kara taşımacılığı ile müşterileri için her zaman, daha fazla yükü daha uygun ve en hızlı şekilde yerine ulaştırmanın olanaklarını araştırıp geliştirmektedir. Her geçen dönemde büyüyen müşteri portföyünün kattığı profesyonel hizmet anlayışı ve emniyetli çalışma koşullarına odaklanarak müşterilerinin mallarını güvenli bir şekilde varış noktasına ulaştırmayı ilke edinmiştir. Teknolojinin getirilerinden her ölçüde faydalanan, çevreci ve etkin bir organizasyona sahiptir.

Merkont müşterilerinin kargoları 100,000.- USD`ye kadar CRM sigortası kapsamında taşınmaktadır. Sigorta miktarı taşınacak kargonun cinsine göre istek üzerine arttırılabilmektedir.

Ayrıca Merkont Taşımacılık, uzun zamandır iş birliği yaptığı güçlü acente ağı sayesinde “Cross-Trade” servisi sunarak, dünyanın bir noktasından başka bir noktasına,Türkiye uğrağı olmadan taşımacılık servisi sunmaktadır. Özellikle Çin’den  Bağımsız Devletler Topluluğu ve Afrika’ya ‘cross-trade’ servisinde uzmanlaşmıştır.

  • Avrupa`ya haftalık grupaj ve komple TIR kara nakliye hizmeti
  • Irak’ a komple TIR kara nakliye hizmeti
  • Türk Cumhuriyetleri`ne komple TIR kara nakliye hizmeti
  • Müşterinin fabrikasından Mersin, İzmir ve İstanbul limanlarına kara nakliye hizmeti
  • Proje taşımacılığı
  • Yük takip, doğru ve hızlı bilgi akışı
  • Sigorta hizmeti

 

TREN YOLU TAŞIMACILIĞI

Hesaplı alternatif taşımacılık…

Dijital çağda bile, birçok firma Demir Yolu Taşımacılığını hala taşıma sektöründe tedarik zincirinin önemli bir parçası olarak görmektedir. Merkont Demir Yolu Taşımacılığında Uluslararası ve Yurtiçi demiryolu parkurlarında taşıma teknolojileri alternatiflerini en etkin ve ekonomik şekilde kullanmakta ve firmalara sunmaktadır. Bütün demiryolu varış noktalarına hasarsız noksansız ve emniyetli olarak taşımalarımızı gerçekleştirmektedir. Ortadoğu ve Avrupa ülkelerine karşılıklı olarak gerçekleştirilen seferler ile maliyetleri düşürerek müşterinin yükünü en uygun vagon tipi ile sevki sağlanmaktadır.